Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

CHOLESTONE 90 tabl.
Podwyższony poziom cholesterolu w znacznej części populacji to często efekt niewłaściwej diety oraz predyspozycji genetycznych. W dłuższej perspektywie czasu taki stan rzeczy może nieść ze sobą ogromne ryzyko. Poprzez odpowiednią dietę, styl życia oraz stałą kontrolę naszego zdrowia możemy uczynić wiele dobrego dla naszego organizmu. Składniki Cholestone skutecznie wspierają utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia.

Cholesterol to jedna z substancji produkowanych przez nasz organizm, której potrzebujemy w ściśle określonych ilościach. Stanowi składnik każdej komórki, jest również podstawowym elementem wielu hormonów (w tym płciowych).

W osoczu krwi cholesterol występuje w powiązaniu z białkami w postaci lipoprotein. O stopniu ryzyka rozwoju miażdżycy decyduje ilość cholesterolu w poszczególnych frakcjach:
- lipoproteiny o małej gęstości LDL i lipoproteiny o bardzo małej gęstości VLDL – oznaczają tzw. „zły” cholesterol, który zwykle odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych;
- lipoproteiny o wysokiej gęstości HDL to tzw. „dobry” cholesterol, który jest kierowany z tkanek do wątroby. Cholesterol LDL nasila, podczas gdy HDL blokuje odkładanie się tłuszczów w ścianach naczyń krwionośnych. Dlatego też z punktu widzenia naszego zdrowia, nie wystarczy śledzenie ogólnego poziomu cholesterolu – przede wszystkim należy zwrócić uwagę na proporcje pomiędzy wartościami „dobrego” i „złego” cholesterolu.

Poziom cholesterolu w organizmie w dużej mierze zależy od predyspozycji genetycznych, ale znaczący wpływ mają również inne czynniki, na które mamy wpływ. Należą do nich niezdrowa dieta (uboga w błonnik, zawierająca zbyt duże ilości tłuszczów nasyconych, itp.), siedzący tryb życia, nadmierne spożycie alkoholu, jak również stres. Składniki aktywne produktu Cholestone znacznie wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu.
- Olej lniany – to jeden z najbogatszych naturalnych źródeł kwasów omega-3. Korzystnie wpływa na poziom cholesterolu i lipidów we krwi.
- Pektyny z jabłek to z kolei rozpuszczalny w wodzie błonnik, który bierze udział w utrzymywaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.
- Czosnek również pozytywnie oddziałuje na poziom lipidów we krwi.
- Lecytyna z kolei odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczów.
- Witaminy C i E uczestniczą w ochronie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych przed atakiem wolnych rodników.
- Chrom korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.

Skład:
Olej lniany 200 mg Pektyny z jabłek 200 mg Czosnek 100 mg Witamina C 60 mg Witamina E 10 mg Chrom 50 mcg Lecytyna 100 mg
Cena Klubowa: 75.90 zł
Cena Sprzedaży: 101.00 zł

Inne