Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

IRON PLUS 100 tabl.
Żelazo to składnik mineralny, należący do tzw. pierwiastków śladowych. Określenia „pierwiastki śladowe" lub „mikroelementy" oznaczają, że organizm potrzebuje ich w bardzo małych ilościach - mimo to są one niezbędne dla zachowania zdrowia. Żelazo jest odpowiedzialne przede wszystkim za transport tlenu w organizmie, chociaż pełni również kilka innych, ważnych zadań. Ogólna ilość żelaza w organizmie dorosłego cztowieka wynosi od 3 do 5 gramów. Największe jego ilości znajdują się we krwi, w hemoglobinie, tzn. w barwniku krwinek czerwonych, który przenosi tlen z pluć do wszystkich komórek organizmu. Pozostała część żelaza wchodzi w skład ferrytyny, hemosyderyny, mioglobiny oraz różnych enzymów. Składnik ten uczestniczy również w innych funkcjach organizmu, m. in. w procesie wytwarzania energii. Jest także niezbędny w podziale komórek.

Żelazo najlepiej przyjmować w formie chelatowej. Chelatowanie to proces, podczas którego składniki mineralne stają się łatwiej przyswajane i wykorzystywane przez organizm. Fumaran żelazawy nie wywołuje zaparć, w przeciwieństwie do siarczanu żelaza, często stosowanego w innych suplementach diety. Nowoczesne preparaty, jak np. Iron Plus, dodatkowo zawierają witaminę C oraz bioflawonoidy, które wspomagają wchłanianie żelaza oraz wzmacniają jego działanie.

UWAGA!

Kobiety w ciąży oraz karmiącepiersią przez zastosowanie preparatów zawierających żelazo powinny skonsultować się z lekarzem! W przypadku stosowania preparatu witaminowo-mineralnego, przyjmowanie dodatkowycn ilości żelaza jest zalecane tylko w stanach niedoboru tego pierwiastka. Z witaminą E można przyjmować preparaty zawierające organiczną postać żelaza, ponieważ nie spowoduje to obniżenia skuteczności działania obu składników. Wapń, fosforany, duże ilości błonnika, mocna herbata i kawa mogą utrudniać wchłanianie żelaza .Podawanie składników mineralnych w formie chelatów aminokwasowych, zwiększa stopień ich wchłaniania od trzech do dziesięciu razy.

Nowoczesne preparaty suplementujące żelazo, obok organicznego chelatu tego mikroelementu zawierają też witaminę C i bioflawonoidy, które wspomagają jego przyswajanie przez organizm.

Skład:
Żelazo 10 mg Witamina C 30 mg Bioflawonoidy z cytrusów 10 mg
Cena Klubowa: 33.50 zł
Cena Sprzedaży: 45.00 zł

Mineralne