Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

STRONG BONES 100 kaps.
WAPŃ
Podstawowy składnik kości i zębów, które w sumie zawierają 99% ogółu tego pierwiastka w organizmie. Pozostały procent ustrojowego wapnia odgrywa ważną rolę w licznych procesach fizjologicznych: uaktywnia wiele enzymów, uczestniczy w krzepnięciu krwi, wspomaga wchłanianie żelaza, łagodzi bezsenność, poprawia działanie układu nerwowego i krwionośnego oraz zwiększa odporność. Niedobór tego pierwiastka u dzieci może spowodować krzywicę (głównie w przypadku równoczesnych niedoborów witaminy D), a u nastolatków - bóle wzrostowe kości. U dorosłych, niedostateczna podaż wapnia w diecie związana jest z osteomalacją (rozmiękczanie kości) i osteoporozą. Na brak tego składnika w organizmie może wskazywać duża podatność na stres, alergia, zwiększona skłonność do stanów zapalnych, bolesne skurcze mięśni oraz nasilone problemy z próchnicą zębów.

W przewodzie pokarmowym wapń jest narażony na kontakt z substancjami, które go wiążą i czynią bezużytecznym. "Wrogami" wapnia są tłuszcze, kwas szczawiowy (obecny np. w czekoladzie) oraz kwas fitynowy (zawarty w produktach zbożowych). Ponadto diety wysokobiałkowe, z wysoką zawartością fosforu (spożywanie nadmiernych ilości produktów zwierzęcych, wysoko przetworzonych, napojów gazowanych) oraz alkohol mogą nasilać wydalanie wapnia z moczem.

MAGNEZ

Podobnie jak wapń i fosfor, gromadzi się głównie w kościach i mięśniach. Niezbędny w procesach wytwarzania i wydatkowania energii. Kierując pracą 300 różnych enzymów, wpływa na większość przemian metabolicznych, zachodzących w organizmie. Opóźnia proces starzenia się organizmu, korzystnie wpływa na układ krążenia, jest konieczny do prawidłowej czynności nerwów i mięśni. Według niektórych danych, odpowiedni poziom magnezu zwiększa obronę organizmu przed infekcjami oraz poprawia zdolności intelektualne. Konsekwencją niedoboru magnezu może być zwiększona podatność na zmiany miażdżycowe, zaburzona praca serca, problemy z ciśnieniem krwi, skurcze mięśni, niepokój oraz nowotwory. Stres oraz wysokie spożycie kawy i herbaty mogą obniżyć poziom magnezu w organizmie, dlatego w takiej sytuacji należy szczególnie zadbać o odpowiednią podaż tego składnika."Wrogami" magnezu są też leki moczopędne i alkohol. Zwiększone zapotrzebowanie na magnez występuje u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz zażywających leki hormonalne.

Skład:
Wapń 300 mg Magnez 150 mg
Cena Klubowa: 43.50 zł
Cena Sprzedaży: 58.00 zł

Mineralne