Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

NEW LIFE 120 tabl.
W życiu kobiet występują okresy, kiedy zapotrzebowanie na składniki odżywcze różni się od zapotrzebowania przeciętnej osoby. W okresie ciąży i karmienia piersią szczególnie istotna staje się optymalna podaż witamin i składników mineralnych – nie tylko ze względu na stan zdrowia matki, ale także dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Jednym z warunków prawidłowo przebiegającej ciąży oraz właściwego rozwoju dziecka jest przyjmowanie przez matkę odpowiedniej ilości substancji odżywczych, zwłaszcza witamin oraz składników mineralnych, których zapotrzebowanie znacznie wzrasta w tym okresie. Np. w drugim trymestrze ciąży, m.in. ze względu na intensywny proces tworzenia się krwi, wzrasta zapotrzebowanie na żelazo. W tym samym czasie rośnie zapotrzebowanie na witaminę C, która odpowiada nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ale także za wchłanianie żelaza. Foliany są niezbędne do prawidłowego podziału komórek, rozwoju cewy nerwowej u płodu, jak również produkcji krwi. Zapotrzebowanie na witaminy z grupy B wzrasta średnio o 25-30%. Kobiety oczekujące przyjścia na świat dziecka muszą także przyjmować większe dawki wapnia, gdyż jest on potrzebny do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów płodu. To samo dotyczy magnezu, który również uczestniczy w prawidłowym formowaniu się zębów oraz kości, a także jest odpowiedzialny za równowagę wapniowo-sodowopotasową organizmu. Odpowiednia suplementacja witamin i składników mineralnych jest ważna nie tylko podczas ciąży, ale także przed zajściem w ciążę. Dlatego też przed planowaną ciążą należy zadbać o odpowiednie uzupełnianie „magazynów” witamin i składników mineralnych.

Skład:
Beta-karoten 2.5 mg Witamina E 7.5 mg Witamina C 60 mg Witamina B1 0.8 mg Witamina B2 1 mg Kwas foliowy 200 mcg Kwas pantotenowy 4 mg Witamina B6 1 mg Biotyna 60 mcg Cholina 10 mg Inozytol 10 mg PABA 1 mg Witamina B12 1 mcg Wapń 325 mg Magnez 112.5 mg Potas 5 mg Cynk 8 mg Mangan 1 mg Żelazo 4 mg Miedź 1 mg Jod 75 mcg Chrom 25 mcg Niacyna 9 mg
Cena Klubowa: 57.50 zł
Cena Sprzedaży: 76.00 zł

Kobmez