Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

POWER MINS 100 tabl.
Obecnie prawie wszyscy wiedzą, jak ważne dla zdrowia są witaminy. Ale znacznie mniej osób zdaje sobie sprawę, że witaminy nie są w stanie prawidłowo funkcjonować przy niedoborze składników mineralnych. Jest to grupa związków zaliczanych do niezbędnych, ponieważ człowiek nie potrafi ich syntetyzować, a ich niedobór może prowadzić do poważnych zaburzeń w funkcjonowaniu ustroju.

Organizm potrzebuje niektórych pierwiastków w większych ilościach (np. wapnia, magnezu, potasu). Innych natomiast (np. cynku, manganu, żelaza, selenu, chromu i molibdenu) zużywa dziennie kilka tysięcznych lub milionowych części grama, ale te tzw. pierwiastki śladowe nie są mniej ważne dla utrzymania zdrowia. Makro- i mikroelementy wspólnie biorą udział w licznych reakcjach biochemicznych i nawzajem uzupełniają swoje działanie. Oznacza to, że jeśli brakuje tylko jednego z nich, reszta nie może odpowiednio spełniać swoich zadań.

Wapń - odpowiedzialny za zdrowe kości i zęby, wspomaga wchłanianie żelaza oraz odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego (m.in. uczestniczy w przewodnictwie bodźców nerwowych).

Magnez - niezbędny do prawidłowej czynności mięśni i nerwów. Aktywator licznych enzymów uczestniczących w procesach wytwarzania i wydatkowania energii. Wspólnie z wapniem odgrywają ważną rolę w prawidłowej pracy serca i układu krążenia.

Żelazo - konieczne do wytwarzania krwinek czerwonych (hemoglobiny) i niektórych enzymów.

Miedź- nieodzowna w procesie włączania żelaza w hemoglobinę. Brak chromu powoduje zaburzenia w przemianach węglowodanów.

Jod - wchodzi w skład hormonów tarczycy.

Mangan - odpowiada za aktywność niektórych enzymów trawiennych.

Molibden - wspomaga przemianę węglowodanów i tłuszczów, jest ważnym składnikiem enzymu odpowiedzialnego za zużycie żelaza.

Potas - reguluje gospodarką wodnoelektrolitową, normalizuje rytm serca i pomaga w oczyszczeniu organizmu z niepotrzebnych produktów przemiany materii.

Selen -ważny antyoksy-dant, opóźnia proces starzenia się tkanek oraz zapobiega powstawaniu nowotworów.

Cynk -podstawa prawidłowego działania systemu immunologicznego. Kontroluje aktywność wielu enzymów, zapewnia integralność komórek oraz bierze udział w syntezie białka i materiału genetycznego.

Skład:
Wapń 250 mg Magnez 150 mg Potas 24.8 mg Cynk 7.5 mg Mangan 4 mg Żelazo 4 mg Miedź 0.5 mg Jod 50 mcg Selen 20 mcg Chrom 50 mcg Molibden 125 mcg
Cena Klubowa: 52.00 zł
Cena Sprzedaży: 69.00 zł

Mineralne