Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

LUTEIN 60 kaps.
Podczas naszego codziennego życia oczy są szczególnie narażone na szkodliwe działanie środowiska. Ten wrażliwy narząd wymaga dodatkowej ochrony ze względu na negatywny wpływ wolnych rodników. Luteina to antyoksydant, wspierający zdrowie naszych oczu!

Każdego dnia nasze oczy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników środowiska (np. promieniowania ultrafioletowego, ekranów telewizyjnych i komputerowych). Wolne rodniki, które powstają w tych okolicznościach, a także jako produkt uboczny procesów metabolicznych zacho dzących w naszym organizmie, mogą w znaczny sposób uszkadzać nasz wzrok. Składniki antyoksydacyjne - np. karotenoidy - skutecznie powstrzymują szkodliwi działanie wolnych rodników. Luteina, należąca do tej grupy substancji, po wchłonięciu przez organizm gromadzi się w dwóch obszarach oczu: w plamce żółtej siatkówki oraz w soczewce. Ilość spożytej luteiny pozostaje w bezpośredniej proporcji do gęstości barwnika w plamce żółtej, która odgrywa zasadniczą rolę w filtrowaniu szkodliwych promieni (np. światta niebieskiego), docierających do oczu, Luteina odgrywa istotną rolę z punktu widzenia zdrowia oczu. Dzięki jej właściwościom antyoksydacyjnym, skutecznie blokuje peroksydację tłuszczów, a więc również chroni oczy. Oczywiście to wspaniałe działanie zachodzi nie tylko w oczach, ale także innych narządach. Lutein to nowoczesny suplement diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia może przyczynić się do zachowania zdrowego stanu oczu.

Zwiększone zapotrzebowanie na ten barwnik występuje u: palaczy kobiet po menopauzie osób o jasnym kolorze oczu zawodowo narażonych na promieniowanie słoneczne i UV (kierowcy, piloci samolotów, narciarze, osoby spędzające dużo czasu przed monitorem komputera) spożywających mało świeżych warzyw i owoców.

Organizm ludzki nie potrafi syntetyzować luteiny, dlatego należy ją dostarczać poprzez odpowiedni skład posiłków lub suplementy diety.

Skład:
Luteina 6 mg
Cena Klubowa: 93.00 zł
Cena Sprzedaży: 124.00 zł

Antyoksydanty