Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

FULL SPECTRUM 90 tabl.
Żyjesz w ciągłym napięciu i pośpiechu?

Stale zapominasz o porze posiłku czy odpowiedniej ilości snu? Takie postępowanie niekorzystnie odbija się na Twoim wyglądzie, odporności, psychice...

Pokochaj siebie! Popraw swoją jakość życia, dostarczając organizmowi odpowiedni zestaw witaminowo-mineralny. Zyskasz dobrą formę, ciesząc się zdrowiem przez długie lata!

WITAMINOWE SPEKTRUM ZDROWIA

Witaminy to niezbędne do życia związki organiczne o różnorodnej budowie, warunkujące prawidłowy przebieg wielu procesów metabolicznych. Nasz organizm czerpie je z żywności, ponieważ sam nie jest w stanie (z małymi wyjątkami) ich wytwarzać.

Coraz większe zanieczyszczenie środowiska, spożycie żywności wysoko przetworzonej, często pozbawionej w znacznej mierze składników odżywczych, zwiększa nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne. Zawrotne tempo życia i związany z tym stres, alkohol, nikotyna, kofeina, tabletki antykoncepcyjne oraz duże ilości białka i węglowodanów w jadłospisie - to wszystko sprawia, że potrzeby naszego organizmu wciąż rosną. Oto przykład: wypalenie jednego papierosa może zniszczyć ok. 100 mg witaminy C.

Bez witamin nie mogą prawidłowo przebiegać procesy metaboliczne w organizmie człowieka. Każda z nich spełnia określone funkcje i nie może być zastąpiona przez inny składnik pokarmowy. Nie ma możliwości podtrzymania życia bez kompletu niezbędnych witamin. Niektóre witaminy współpracują ze sobą - przyjmowanie jednych, zwiększa zapotrzebowanie na inne. Bardzo ważna jest też podaż witamin w odpowiednich proporcjach.

Oprócz witamin, nasz organizm potrzebuje do sprawnego funkcjonowania składników mineralnych, które człowiek musi dostarczyć z dietą. Zwiększając dawki witamin, należy też w odpowiednich proporcjach zażywać składniki mineralne. W tym przypadku poleca się preparaty kompleksowe, w których witaminy uzupełnione są składnikami mineralnymi w idealnych ilościach i proporcjach oraz -jeśli to możliwe - w formie chelatowej. Dzięki temu organizm jest w stanie lepiej wykorzystać mniejsze dawki tych substancji. U wielu ludzi naturalny proces chelatowania jest mało wydajny, dlatego mimo stosowania suplementacji przyswajają tylko jej część. Oto przykład: organizm wchłania tylko 2-10% nieorganicznych związków żelaza, z czego połowa zostaje wydalona. Preparaty mineralne w formie aminokwasów chelatowych wchłaniane są przez organizm 3-10 razy lepiej, niż pierwiastki w innej postaci.

Wielkim postępem w produkcji witamin było upowszechnienie preparatów o przedłużonym działaniu (TR - timed release). Termin ten oznacza, że substancje czynne, związane ze specjalnym „materiałem prowadzącym\", są wchłaniane powoli, w ciągu 8-12 godzin, zapewniając w ten sposób ich stały poziom we krwi. Podawane w zwykłej formie są wchłaniane o wiele szybciej i znaczna część, której organizm nie jest w stanie wykorzystać od razu (dotyczy to witamin rozpuszczalnych w wodzie), wydala się z moczem w ciągu 2-3 godzin.

Inną zaletą preparatów kompleksowych jest obecność w nich takich substancji lipotropowych (spalających tłuszcz), jak cholina i inozytol, które chronią wątrobę przed osadzaniem się cząsteczek tłuszczu oraz zapobiegają kumulacji cholesterolu we krwi w niebezpiecznych ilościach. Niektóre multiwitaminy zawierają enzymy trawienne oraz kwas glutaminowy. Kwas glutaminowy łagodzi uczucie zmęczenia, poprawia spostrzegawczość, zmniejsza wyczerpanie psychiczne i depresję. Może pomóc w walce z alkoholizmem.

Produkt uzupełniający codzienną dietę w witaminy i składniki mineralne, których idealnie dobrane proporcje zaspokoją potrzeby zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i dorosłych.

Skład:
Witamina A 1500 j.m. , Witamina E 7 mg, Witamina C 60 mg, Witamina B1 1 mg, Witamina B2 1.1 mg, Witamina B6 1.2 mg, Witamina B12 2 mcg, Niacyna 10 mg, Cholina 20 mg, Inozytol 20 mg, PABA 5 mg, Biotyna 40 mcg, Kwas pantotenowy 5 mg,Kwas foliowy 200 mcg, Rutyna 4 mg, Bioflawonoidy z cytrusów 4mg, Kompleks hesperydyny 2 mg, Betaina HCL 10 mg, Wapń 50 mg, Żelazo 4 mg, Magnez 25 mg, Miedź 1.5 mg, Cynk 10 mg, Chrom 25 mcg, Selen 20 mcg, Mangan 3 mg, Potas 10 mg, Molibden 10 mcg, Jod 80 mcg.
Cena Klubowa: 37.50 zł
Cena Sprzedaży: 50.00 zł

Multiwitaminy