Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Cholesterol skuteczne zapobieganie

Nopalin i Cholestone

nowoczesne preparaty California Fitness wspomagające kurację antycholesterolową.Cholestone Cholesterol w naszym organizmie jest substancją niezbędną do budowy ścian komórkowych, syntetyzowania kwasów żółciowych i hormonów. Przy jego udziale wytwarzana jest w skórze, niezbędna do życia witamina D. Od jego obecności zależy także prawidłowa praca układu nerwowego. Właściwy jego poziom we krwi (200 mg/dl) gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Kłopoty ze zdrowiem zaczynają się wówczas, gdy w wyniku niewłaściwego odżywiania się poziom cholesterolu podwyższa się do niebezpiecznych wartości, a ponadto żyjemy w pośpiechu i dużym napięciu, nie jesteśmy aktywni ruchowo, palimy papierosy, nadużywamy alkoholu. Powoli i podstępnie rozwija się miażdżyca, nie dając początkowo żadnych dolegliwości. Na wewnętrznych ścianach tętnic stopniowo powstają blaszki miażdżycowe, których głównym składnikiem jest właśnie cholesterol. Tętnice ulegają pogrubieniu, twardnieją i tracą elastyczność. Przez zmniejszony przekrój naczynia krwionośnego krew z trudem usiłuje przedostać się do tkanek. Niedostatecznie zaopatrzone w tlen i substancje odżywcze narządy organizmu ulegają procesowi degeneracji. Konsekwencją miażdżycy jest szereg niebezpiecznych chorób: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, zawał serca, udar mózgu... Miażdżyca może mieć swój początek w bardzo wczesnych okresach życia, nawet w dzieciństwie. Dowiadujemy się o niej wielokrotnie przypadkowo, gdy jest już bardzo zaawansowana. Z tego powodu najważniejsza jest profilaktyka poprzez dietę, aktywność fizyczną i odpowiedni dobór suplementów.

NopalinCalifornia Fitness posiada w ofercie globalnej wiele preparatów skutecznych w profilaktyce miażdżycy. Jednakże na szczególne zainteresowanie zasługują dwa najnowsze: Cholestone i Nopalin. Kompozycja zawartych w nich składników gwarantuje szerokie spektrum działania w organizmie.Cholestone wykorzystuje wspaniałe bogactwo natury: olej lniany, pektyny z jabłek, czosnek, witaminę C i E, chrom oraz lecytynę. Olej lniany jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych obniżających poziom cholesterolu i trójglicerydów. Pektyny z jabłek to forma błonnika pokarmowego, który zmniejsza wchłanianie w jelitach tłuszczu, wiąże dostarczany z pokarmem cholesterol oraz sole kwasów żółciowych.W wyniku tych procesów wątroba będzie musiała wykorzystać do produkcji kwasów żółciowych cholesterol znajdujący się w organizmie, co w efekcie doprowadzi do zmniejszenia ilości cholesterolu całkowitego krążącego we krwi i poprawi proporcję po-między "dobrym" (HDL)i "złym"(LDL) cholesterolem. Sprzymierzeńcem wcześniej wymienionych składników jest już od dawna stosowany czosnek, ze względu na swe działanie oczyszczające krew, rozszerzające naczynia krwionośne i poprawiające krążenie obwodowe. Korzystnie zwiększa frakcję "dobrego" cholesterolu w stosunku do "złego". Przeciwutleniacze - witaminy E i C - chronią wewnętrzne ściany tętnic przed uszkodzeniami, jakie mogą spowodować wolne rodniki.Ponadto witamina E rozszerza naczynia krwionośne, zapobiega powstawaniu zakrzepów i obniża ciśnienie krwi. Chrom poprawia metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów. Ze względu na znaczny udziałw naszej diecie produktów przetworzonych, które cechują się niską zawartością chromu, suplementacja tego składnika jest konieczna do prawidłowego przebiegu procesów przemiany materii. Wzajemnie uzupełniające się funkcje poszczególnych składników preparatu powodują jego zwielokrotnioną skuteczność.

Kolejnym produktem, zasługującym na naszą uwagę, jest Nopalin, zawierający wysuszoną łodygę kaktusa Nopal, którego właściwości lecznicze były już znane i cenione w czasach Azteków. Unikalną zaletą Nopalinu jest bogactwo witamin, bioflawonoidów, składników mineralnych, 17 aminokwasów i błonnika. Najważniejsza w walce z miażdżycą funkcja Nopalinu to regulacja pracy wątroby i efekty w postaci jednoczesnego obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów, czego nie udaje się uzyskać częstokroć nawet za pomocą tradycyjnych leków. Nopalin oczyszcza końcowy odcinek jelita grubego, sprzyja regulacji wypróżnień oraz ogranicza możliwość wtórnej absorpcji do krwioobiegu tłuszczów i cholesterolu. Spożyty przed posiłkiem, z dużą ilością wody ogranicza łaknienie, ponieważ pod wpływem wody błonnik zwiększa w żołądku swą objętość dając uczucie sytości. Możemy go więc wykorzystać w celu uzyskania odpowiedniej masy ciała. Z prowadzonych obserwacji wynika, że Nopal zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, a u osób po zawale skraca okres rekonwalescencji. Ponadto, pełny witamin i bioflawonoidów, doskonale utrzymuje sprawność układu immunologicznego. Z pomocą takich preparatów jak Cholestone i Nopalin nasza dieta stanie się pełnowartościowa i skuteczna w profilaktyce nie tylko miażdżycy, ale większości chorób cywilizacyjnych.

Lek. med. Elżbieta Klimczak-Miszkiel