Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Na niestrawność

CHOROBY PASOŻYTNICZE A TOKSYNY WYDZIELANE PRZEZ PASOŻYTY

Chirurgia tworzy cuda. Lecz najpierw niska świadomość, straszny analfabetyzm i pełen bezład sanitarny stwarzają warunki dla zakażeń pasożytami.

Zanieczyszczenia w gnijącej żywności doprowadzają ludzi do nienormalnego stanu, w którym rozwijają się cysty, guzy, wrzody, choroba wieńcowa i przepukliny, l wtedy

...chirurg okazuje się bogiem czasu. l na niej opiera się nasze brudne, niedouczone DZISIAJ. Uważam, że główne zadanie chirurga to traumatologia. Całej reszcie powinni zapobiegać higieniści i ludzie związani z oświatą. Nasze JUTRO zależy od wiedzy o ekologii i od lekarza higienisty. Tylko tak można godnie wejść w XXI wiek.

Według danych statystycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO w 1992 roku 2 miliardy ludzi było zagrożonych infekcją. To znaczna część ludności ziemi. Zarażonych było 270 milionów. Co roku po pomoc lekarzy zwracało się 110 milionów łudź zarażonych pasożytami? Milion ludzi rocznie umiera na skutek infekcji pasożytniczych. Nauka uważa, że 90 dzieci do 5 roku życia umiera z powodu pasożytów. Ciekawą statystykę ról, jakie pełnią w powstaniu chorób przedstawiciele infekcji i schorzeń pasożytniczych, podaje WHO - Światowa Organizacja Zdrowia (patrz tabela). "Medycyna tradycyjna nadal udaje, że nie widzi tej statystyki. Plagą naszych czasów jest zarażenie ludności owsikami (owsica).

Owsica w przedszkolach i w szkołach ma charakter pozbawionej kontroli epidemii.

Znane są zewnętrzne objawy według których można określić, czy dziecko jest zarażone przez pasożyty. Należą do nich na przykład: powolny wzrost, niedorozwinięte płatki uszu, krótkie palce u rąk (długość palców krótsza od długości dłoni, palec serdeczny większy od środkowego, wąskie czoło, rzadkie włosy) wypadanie włosów, jedno oko różne od drugiego.

Statystyka roli, jaką pełnią pasożyty w przypadkach raka
Dane WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) - 1996 r., Genewa
Lokalizacja raka w organachIlość przypadków roczniePrzypadki spowodowane przez pasożyty
Żołądek996 00055%
Organy kobiece529 390 00080,83%
Wątroba527 00082%
Płuca1 020 00090%
Chłoniaki limfatyczne303 000100%
Leukemia275 0001%
Rak macicy500 000100% (schistosomatoza)
Pęcherz moczowy200 000100% (schistosomatoza)

Szczególne miejsce w temacie pasożytów zajmują w ogóle nie uważane za chorobotwórcze infekcje związane z AIDS. Uważa się je za pierwotnie patogenne. Aby ujawniły swój restrykcyjny, patogenny potencjał pasożyty te zwane umownie patogenami lub oportunistycznymi muszą trafić do bardzo osłabionego organizmu (o bardzo niskiej zawartości krzemu, z zanieczyszczoną bilirubiną krwi, uszkodzoną osłoną przeciwrakową, zaparciami spowodowanymi, gnijącym w żołądku pokarmem 3-5 rodzajami inwazji pasożytów, nadwichniętą szyją, oddzielającą mózg-generator energii od ciała, które odbiera tę energię. Takie pasożyty oportunistyczne szybko się rozwijają i wypełniają zadanie, które można streścić w słowach: „Słabi muszą zginąć". Oto lista niektórych zakażeń oportunistycznych, które jako wskaźnikowe wskazują na AIDS: pneumocytoza (85% zgonów podczas AIDS), toksoplazmoza, kandydoza, mięsak Kaposiego, węgorzyca, kryptosporidioza, akantameboza, neglerioza, izosporydioza itd. Pasożyty oportunistyczne należące do pierwotniaków mogą trafić i trafiają do organizmu wszystkich ludzi.

Ale niebezpieczeństwo tkwiące w ich patogennym potencjale jest szczególnie wielkie u chorych, którzy przyjmują hormony i kortykosterydy oraz u chorych na choroby onkologiczne stosujących terapię naświetleniami, u przyjmujących narkotyki, palaczy; wcześniaków, dzieci urodzonych z patologią, chorych starców oraz u ludzi z ciężkimi schorzeniami organów wewnętrznych.

Źródła zakażenia mogą być różne: poprzez kontakt z chorym, przez mleko, przez ujęcia słodkiej wody, podczas kąpieli, przez niemyte owoce i warzywa. Zadaniem komórki jest funkcjonowanie ściśle według ustalonego programu chemiczno-energetycznego. Po określonym czasie życia komórka powinna być zastąpiona poprzez nowonarodzoną z istniejących biozasobów. Co takiego otrzymuje komórka fabryka chemiczna służąca funkcjonowaniu i procesom wymiany zachodzącym w brudnym ciele człowieka, naszpikowanym obcym życiem mniej zorganizowanym i pasożytniczym?

Nie krew, lecz krwawy roztwór ekskrementów pasożytów, „trupów" obumarłych erytrocytów, toksyny-karcenogeny i wyciąg z zastałych mas kałowych... Komórka nie może realizować programu funkcjonowania i obrony swojego ekologicznie uzasadnionego przydziału w procesie, który nazywamy życiem człowieka, ponieważ jest zanieczyszczona. Funkcja komórki słabnie, „fabryka" przestaje działać. Powstaje deficyt odporności immunologicznej na poziomie komórkowym.

Na niestrawność

ODDZIAŁYWANIE PASOŻYTÓW NA ORGANIZM LUDZKI

Oddziaływanie pasożytów na organizm ludzki jest wielorakie: toksyczne mechaniczne, alergiczne i wreszcie polegające na wchłanianiu przez pasożyta zasobów pokarmowych gospodarza. Toksyczne substancje pasożytów to produkty przemiany materii wydzielające się z ich ciała.

W przypadku przywr i robaków obłych są one trujące. Trujące są także ich odchody.

Dlatego tak poważne są inwazje (rozmnożenie się w dużych ilościach) glist, owsików oraz przywr w trzustce. Doświadczeniami na zwierzętach udowodniono, że po wprowadzeniu do ich organizmu płynu, w którym wcześniej znajdowały się pasożyty, organizm zwierząt reagował ciężkimi zaburzeniami dróg pokarmowych, organów produkujących krew, oraz systemu nerwowego. Preparaty z tasiemców utrudniały wydzielanie się soków trawiennych oraz działalność transportową przewodu pokarmowego. Płyn pobrany z powierzchni ciała glisty hamował pracę układu krwionośnego i ośrodków oddechowych zwierząt doświadczalnych. Stan chorobowy zwierząt doświadczalnych zatrutych wydzielinami jest bardzo podobny do objawów, które występują podczas helmintoz u człowieka. Mechaniczne oddziaływanie pasożytów i ich larw na organizm człowieka odbywa się poprzez uszkodzenie jednolitości tkanki przez wypustki gębowe, znajdujące się na ich przodzie, w obrębie ich przymocowania do tkanek gospodarza. U robaków obłych (glist) otwór gębowy okolony jest szczególnego rodzaju „nóżkami"-płytkami i malutkimi przyssawkami z twardej kutikularnej tkanki, którymi ranią ściankę jelita i wywołują miejscowe krwotoki. Wypływająca krew od razu trafia do przewodu pokarmowego robaka.



[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następna>>