Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

ŁUSZCZYCA

Łuszczyca pojawia się w postaci wykwitów, łusek lub czerwonych plam na nogach, kolanach, ramionach, łokciach, owłosionej skórze głowy, uszach oraz na plecach. Paznokcie palców u rąk i stóp mogą stracić swój połysk, a na płytce paznokcia mogą pojawić się bruzdy i wgłębienia. Zaburzenie to jest często dziedziczne i wiąże się z gwałtownym rozwojem komórek zewnętrznej warstwy skóry. Narośle te na naskórku nigdy nie dojrzewają. Podczas, gdy normalne komórki skóry dojrzewają i przemieszczają się ze spodniej warstwy do naskórka w ciągu około 28 dni, to komórki łuszczycowe powstają w ciągu około ośmiu dni, wywołując łuszczące się wykwity, które rozprzestrzeniają się i pokrywają coraz większą powierzchnię. Stan ten nie jest zakaźny. Generalnie łuszczyca objawia się okresowymi atakami o różnej częstotliwości. Najczęściej rozpoczynają się w wieku 15-25 lat. Poza innymi czynnikami ataki może wywołać napięcie nerwowe, stres, choroba, uraz, zabieg chirurgiczny, rana, trujący bluszcz, infekcja wirusowa lub bakteryjna, poparzenie słoneczne, nadużycie leków lub alkoholu albo przyjmowanie niesterydowych leków przeciwzakaźnych, litu (Eskalith i inne), chloroguiny (Aralen) oraz beta-blokerów, leków często przepisywanych na choroby serca i wysokie ciśnienie krwi. Niektórzy ludzie cierpią ponadto na zapalenie stawów, podobne do reumatoidalnego zapalenia stawów, które jest trudne do wyleczenia. Zasadnicza przyczyna wywołująca te objawy nie jest znana, ale może wynikać z wadliwego wykorzystania tłuszczów. Łuszczyca jest rzadką chorobą w krajach, gdzie stosuje się dietę ubogą w tłuszcze. Obecne badania wskazują także na rolę układu odpornościowego w występowaniu łuszczycy. Ciężkie przypadki łuszczycy mają często osoby zarażone wirusem HIV lub chore na AIDS. Nagromadzenie toksyn w okrężnicy również wiąże się z rozwojem łuszczycy-należy często stosować oczyszczanie okrężnicy, oraz oczyszczanie wątroby – patrz oczyszczanie wątroby.

NIEZBĘDNE ŚRODKI ODŻYWCZE.

Olejek z siemienia lnianego 3 x 1 + Omega-3 – 1x1 ważne w zaburzeniach skóry, dostarcza podstawowe kwasy tłuszczowe, zapobiega wysuszaniu.
Beta karoten – Beta karotene – chroni tkanki skóry – produkt nie dla cukrzyków.
Chelate Cynk od 50-100mg dziennie – potrzebny do metabolizmu białek.
Digestive Enzymes - Enzymy proteolityczne – między posiłkami, jak na etykiecie-pobudza syntezę i odbudowę białka.
Pro Selenium – między posiłkami 200mcg dziennie – przeciwutleniacz –antyoksydant.
Shark-Aid – chrząstka rekina 1gr na 7kg wagi ciała – podzielony na trzy dawki dziennie – jeżeli nie tolerujesz doustnie podawaj doodbytniczo( w formie wlewu) – Blokuje rozwój naczyń krwionośnych, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się łuszczycy. Najpierw ustępuje uczucie swędzenia i łuski, potem stopniowo znika zaczerwienienie. Rezultaty widoczne po 2-3 miesiącach.
Witamina B – Complex –3 x 50 mg dziennie – do odbudowy tkanek skóry, działa antystresowo.
Witamina E – od 300 – 800mg 3xdziennie – neutralizuje wolne rodniki, które uszkadzają komórki skóry( przy problemach jelitowych słabe wchłanianie, stosować w postaci zawiesiny).
Super Soja Soya Lecithin-1200 – 1x3 dziennie - emulgator i spalacz tłuszczu, chroni komórki.
Multiwitaminy – Vital(O-A-B-AB) – jak na etykiecie.
Strong Bones – Wapń z magnezem 2 x 2 – rano i wieczorem.
Liver Aid - jak na etykiecie, bardzo skutecznie leczy i oczyszcza wątrobę, która jest dużym przyczynkiem tej choroby.

DIETA

Stosuj dietę zawierającą 50% surowych warzyw i owoców oraz duże ilości, ziaren (ale przy spożyciu dodawaj witaminę C-500). Uwzględnij w swojej diecie także rybę. Jedz dużo błonnika. Jest on niezbędny, może wiązać toksyny i pobudzać ich wydalanie. Stosuj także terapię oczyszczania okrężnicy. Przyjmuj olej rybny, olej z siemienia lnianego lub olejek z pierwiosnka w postaci preparatów uzupełniających. Zawierają one składniki, które zaburzają produkcję oraz magazynowanie kwasu arachidowego (AA), naturalnej substancji, która pobudza reakcje zakaźne oraz powoduje, ze zmiany chorobowe łuszczycy czerwienieją i puchną. Czerwone mięso i produkty nabiałowe zawierają (AA.) unikaj tych produktów. Raz dziennie na zaatakowaną powierzchnię stosuj okład z wody morskiej. Stosuj tłoczone na zimno oleje z siemienia lnianego, sezamu lub soi. Nie jedz owoców cytrusowych, smażonych potraw, przetworzonych potraw, tłuszczów nasyconych (obecnych w mięsie i produktach nabiałowych), cukru ani białej mąki. Ostatnie badania dowiodły, że szybki rozwój komórek łuszczycowych może być związany z problemami regulacji prostaglandyny, oraz z niedoborem siarki i kwasów tłuszczowych. W badaniach przeprowadzonych w szpitalu Marselisborg w Danii, dr Knud Kragballe zastosował w leczeniu osób chorych na łuszczycę mieszankę podstawowych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Pod koniec badań trwających 12 tygodni w większości przypadków zanotował on umiarkowaną poprawę stanu skóry. Niektórzy badacze nie zgadzają się z nim, ale należy uważać, że uzupełnienie kwasami tłuszczowymi jest korzystne w chorobach skóry. H Lek metotreksat (sprzedawany także jako Rheu-matrex) jest skuteczny w ciężkich przypadkach łuszczycy. Może on jednak powodować uszkodzenie wątroby, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu. Naukowcy uważają, że tkanka chrzestna rekina może być bardzo skuteczna w leczeniu łuszczycy bez ryzyka zatrucia, które stwarzają standardowe leki.[ 1 ]