Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Marskość wątroby

Marskość wątroby jest chorobą zwyrodnieniową, powodującą twardnienie i zbliznowacenie (zwłóknienie) komórek wątroby. Z powodu zwłóknienia tkanek, uniemożliwiających normalny przepływ krwi przez wątrobę, staje się ona niezdolna do prawidłowego funkcjonowania.

Najbardziej powszechną przyczyną marskości wątroby jest nadmierne spożycie alkoholu - rzadziej wirusowe zapalenie wątroby. Do zaburzeń w •prawidłowym funkcjonowaniu wątroby może również doprowadzić niedożywienie lub chroniczny stan zapalny. W początkowych stadiach marskości wątroby do objawów można zaliczyć zatwardzenie lub biegunkę, gorączkę, niestrawność, zmęczenie, osłabienie brak apetytu, utratę wagi, powiększenie wątroby wymioty, czerwone plamy oraz żółtaczkę. Symptomy pojawiające się w później szych etapach chorób to anemia, siniaki wywołane krwawieniem podskórnym oraz obrzęki.

ŚRODKI ODŻYWCZE

Witamina B-complex 100mg x 3 dziennie-niezbedna do prawidłowego trawienia, wchłaniania substancji odżywczych, oraz tworzenia czerwonych krwinek (zapobiega anemii i chroni komórki nerwowe przed uszkodzeniem).

witamina B-12 - tabletki stosować podjęzykowo, mogą być konieczne zastrzyki (pod kontrolą lekarza).

Czosnek – CarligCaps - odtruwa wątrobę

Witamina C-500 – minimum 500mg na pusty żołądek codziennie, kapsułki lecytyny jako emulgator tłuszczu (również przy stłuszczeniach wątroby), 3x2400mg dziennie.

Aby zmniejszyć przeciążenie wątroby enzymy trawienne Digestive Enzyme oraz Liver Aid wg zaleceń na opakowaniu.

Lucerna Gren Care regeneruje układ trawienny, bogate źródło witaminy K - zapobiega krwawieniu. Spożywaj proteiny z warzyw – unikaj białka zwierzęcego. Orzechy pakowane próżniowo, kozie mleko i jego przetwory, oleje tylko tłoczone na zimno-tylko na surowo, unikaj oleju z wątroby dorsza. Ogranicz spożycie ryb, łososia oraz sardynek - do najwyżej dwóch porcji tygodniowo oraz nie jedz surowych lub niedogotowanych owoców morza. Uszkodzona wątroba może sobie nie poradzić z tak dużą ilością witaminy A zawartej w tych produktach, Utrzymuj okrężnicę w czystości. Toksyny gromadzące się w wątrobie muszą być wydalone z organizmu ; przez okrężnicę i nerki. Nie stosuj ostrych środków przeczyszczających, Dwa razy w tygodniu polecane są wlewy z dodatkiem cytryny. Przez dwa tygodnie możesz także stosować zamiennie wlewy z perzu z wlewami z kawy. Odtruwają układ pokarmowy. Nie pij alkoholu pod żadną postacią. Wyeliminuj także ze swojej diety następujące produkty: zwierzęce, cukierki, mleko, wyroby cukiernicze: pieprz, sól, przyprawy, środki stymulujące (włącznie z kofeiną i colą), biały ryż oraz produkty zawierające cukier lub białą mąkę. Czytaj uważnie wszystkie etykiety na produktach i unikaj tłuszczów. Nie jedz żadnego z następujących produktów: masła, margaryny, warzyw z dodatkiem tłuszczu oraz innych utwardzonych tłuszczy smażonych lub tłustych potraw, sera twardego topionego, orzechów ani olejów, które podlegały obróbce cieplnej (również przetworzone lub gotowane), chrupek ziemniaczanych oraz wszelkich udoskonalanych i przetwarzanych produktów. Przeciążają one i uszkadzają wątrobę.

Czy wiesz, że.. 5 % miąższu wątroby wystarczy by przeżyć. Wątroba się regeneruje. Pamiętaj, że zdrowa wątroba i jej oczyszczanie to podstawa Twojego zdrowia. Aby pozbyć się wszystkich trucizn z wątroby potrzeba dwóch do czterech lat odtruwania – oczyszczania i regeneracji?[ 1 ]