Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Prostata - przerost gruczołu.

 Poczuj, jak Pro-State Power czyni z Ciebie w pełni sprawnego mężczyznę.

Prostata (gruczoł krokowy) jest narządem mieszczącym się u mężczyzn między kością łonową a odbytem. Ma kształt i wielkość kasztana, otaczającego cewkę moczową przy ujściu do pęcherza moczowego. Powiększając się, prostata zaciska cewkę moczową, co powoduje utrudnienie oddawania moczu, aż do całkowitego zamknięcia cewki oraz zgięcia ściany odbytu.

Pro-State Power

Prostata jest ważnym gruczołem płciowym, m. in. produkującym substancję polepszającą ruchliwość plemników i ochraniającym dolne odcinki przewodu moczowego przed infekcjami bakteryjnymi. Łagodny przerost gruczołu prostaty (tzw. benignus prostata hyperplasia - BPH) stał się chorobą cywilizacyjną, dotykającą ok. 80% mężczyzn w Europie i USA. Jej przyczyny nie są do końca poznane, ale z pewnością ma na nią wpływ siedzący tryb życia i sposób odżywiania. Stale zwiększająca się liczba mężczyzn z objawami BPH, to efekt także wzrostu średniej długości życia. Np. jeszcze przed II. wojną światową, średnia wieku wynosiła 40 lat, a więc szansa przerostu prostaty była znacznie mniejsza niż obecnie, kiedy 60-latek to w pełni sprawny mężczyzna.

KwiatCharakterystyczne objawy BPH to:

Nowotwory prostaty.

Czy wiesz jak zapobiegać nowotworom prostaty, aby nie utracić swej mocy seksualnej?

Przerost gruczołu krokowego nie jest tylko problemem przeszkadzającym w codziennym życiu i ograniczającym życie seksualne. Nie leczony - może przekształcić się w nowotwór złośliwy.

Nowotwór prostaty jest drugim, najczęściej dotykającym mężczyzn, nowotworem. Powodzenie leczenia zależy od zaawansowania choroby, stąd tak ważna jest wczesna profilaktyka i poważne potraktowanie pierwszych symptomów przerostu prostaty. Należy zwrócić się do lekarza i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Pro-State PowerNowy produkt CaliVita - Pro-State Power, został stworzony dla mężczyzn, by zapobiegać, łagodzić i likwidować objawy wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania gruczołu krokowego. Starannie dobrana receptura - wyciągi roślin leczniczych oraz wybrane składniki mineralne, wykazują wielokierunkowe działanie, m.in.: łagodzą kłopoty z oddawaniem moczu, działają przeciwbólowo, mają właściwości antyseptyczne, poprawiają równowagę gospodarki hormonalnej. Ich zastosowanie jest bardzo korzystne - nie wywołują nieprzyjemnych działań ubocznych, takich jak, spadek libido i potencji.

Pro-State Power polecany jest wszystkim panom, także tym przed 50. rokiem życia, gdyż odgrywa znaczącą rolę w profilaktyce raka prostaty oraz jest pomocny w łagodzeniu dolegliwości związanych z zapaleniem lub łagodnym przerostem tego gruczołu. Jest skuteczny również po zabiegach chirurgicznych na gruczole krokowym.

Prof. dr n. med. Valéria Sedlák-Vadóc

SKŁADNIKI PRO-STATE POWER:

Wyciąg z owocu palmy sabalowej: poprawia przepływ moczu oraz zmniejsza częstotliwość nocnego oddawania moczu. W całej Europie jest powszechnie używany w leczeniu przerostu prostaty.

Kora śliwy afrykańskiej: już od XVIII wieku była wykorzystywana do leczenia problemów z prostatą. Zawiera przeciwzapalne fitosteroidy, które poprawiają gospodarkę hormonalną, spowalniają powiększanie gruczołu krokowego oraz wykazują właściwości moczopędne.

Nasiona lnu: zawierają aż 27 różnych substancji o działaniu przeciwnowotworowym. Wśród osób, których dieta zawiera duże ilości lignanów, odnotowuje się znacznie mniej zachorowań na nowotwory piersi, okrężnicy i prostaty.

Pokrzywa zwyczajna: ma działanie diuretyczne, wzmacniające i hemostatyczne. Łagodzi stany zapalne dróg moczowych, nerek, pęcherza moczowego oraz zmiany związane z kamicą nerkową. Jest skuteczna również w zaburzeniach hormonalnych w okresie klimakterium.

Likopen: niedawno zauważony przez świat nauki silny antyoksydant - ma działanie przeciwnowotworowe.

Bioperyna: jest jednym ze składników czarnego pieprzu - zwiększa wykorzystanie roślinnych substancji biologicznie czynnych oraz pierwiastków śladowych.

Selen: jest bardzo silnym antyoksydantem, wykazuje również zdolność hamowania powstawania procesów zapalnych. Selen jest niezbędny dla produkcji spermy, ma wpływ ma męskie libido oraz zmniejzsa skutki zaburzeń hormonalnych.

Cynk: odgrywa kluczową rolę w produkcji plemników, stymuluje wytwarzanie męskich hormonów, (m. in. testosteronu), Wpływających na erekcję oraz ejakulację. Deficyt cynku może doprowadzić nawet do niepłodności. Cynk może być skutecznie wykorzystywany w prewencji przerostu gruczołu krokowego. Selen i cynk działają synergicznie.