Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Stłuszczenie Jak Usuwać?

Stłuszczenie wątroby jest odwracalne, pod warunkiem zmiany trybu życia. Jeżeli stłuszczenie wątroby wynika z nadużywania alkoholu – postępowanie jest bardzo proste – CAŁKOWICIE odstawić alkohol (piwo i wino to też alkohol !).

Wątroba ma jednak zdolności regeneracyjne. Już samo schudnięcie o parę kilogramów, większa aktywność fizyczna i zmiana sposobu odżywiania sprzyjają cofaniu się stłuszczenia. Pacjent z cukrzycą typu 2 powinien być pod opieką diabetologa. Zaburzenia w przemianie materii prowadzą do powstawania tzw. wolnych rodników, warto zatem podawać antyoksydanty - witaminy C i E Do leków wspomagających należą podstawowe fosfolipidy (uzyskane z nasion soi) , które odgrywają istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu błony komórkowej - w tym przypadku komórek wątrobowych. Wskazane są również preparaty ziołowe działające na nie ochronnie Ostropest plamisty -jeden ze składników LIVER AID Ostropest plamisty stanowi jeden z najbardziej skutecznych środków osłaniających wątrobę. Oddziaływanie składników ostropestu na wątrobę polega na stabilizacji błon komórkowych heptocytów, znacznym wzroście aktywności systemu oczyszczającego i anty-oksydacyjnego wątroby, włączając wzrost syntezy glutationu. Jednocześnie stymulowana jest synteza białka i procesy regeneracyjne, co warunkuje regenerację uszkodzonych komórek wątroby. Poza tym, ostropest plamisty wzmaga wytwarzanie żółci i przyspiesza jej wydzielanie, normalizując tym samym procesy trawienia i przemianę materii. Powyższe właściwości uzasadniają wykorzystanie rośliny w ostrym i przewlekłym zapaleniu wątroby, marskości wątroby, zapaleniu dróg żółciowych, zapaleniu pęcherzyka żółciowego a także w toksycznych uszkodzeniach wątroby na skutek zatrucia różnymi związkami chemicznymi, w tym także alkoholem, trującymi grzybami oraz lekami. Leczenie niealkoholowego stłuszczenia wątroby to przede wszystkim SCHUDNIĘCIE i zmiana sposobu odżywiania (mniej tłuszczu, więcej owoców i warzyw). W przypadku współistnienia chorób (cukrzyca, wzw), właściwe leczenie tych chorób. Warto również przejrzeć spis leków, które chory ewentualnie spożywa, aby sprawdzić, czy któryś z nich nie zwiększa prawdopodobieństwa stłuszczenia wątroby.

Rokowanie

U większości chorych, w przypadku właściwego leczenia (patrz niżej)dochodzi do regeneracji wątroby. U 15-30% dochodzi do rozwinięcia NASH (niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby), którym objawy są bardziej nasilone i istnieje większe prawdopodobieństwo przejścia we włóknienie, czy marskość wątroby (odpowiednio 38% i 25%). W przypadku stłuszczenia wątroby niebezpieczeństwo przejścia we włóknienie to 20%, a marskość wątroby 4%. Lecytyna jest źródłem grup metylowych, odgrywających ważną rolę w procesie przemiany materii. Aktywnie przejawia się w procesie przemiany tłuszczowej, zapobiega stłuszczeniu i rozwojowi marskości wątroby. Poza tym, jako ważny składnik błon komórkowych hepatocytów i substancja dająca wraz z lipidowymi antyoksydantami efekt synergii, lecytyna posiada działanie hepatoprotekcyjne, zwiększając właściwości ochronne hepatocytów przed uszkadzającymi czynnikami o różnej etiologii. LverAid to bardzo skuteczny preparat, posiada właściwości oczyszczające, odtruwające, przeciwbakteryjne, działa antywirusowo i przeciwgrzybiczno. Likwiduje stany zapalne wątroby i woreczka żółciowego, ponadto działa ściągająco oraz żółcio i moczopędnie, poprawia trawienie. Odtruwa wątrobę, obniża poziom cholesterolu, wykazuje działanie rozkurczowe i zwiększa przepływ żółci w drogach żółciowych. Przyspiesza procesy syntezy białek przyczyniając się tym samym do szybszej regeneracji nowych komórek wątroby.

LIVER AID - jedyny ratunek dla wątroby po chemii !

LIVER AID to unikalne połączenie składników powodujących odtruwanie wątroby z toksyn trudnych do wydalenia z organizmu. Składniki te sprawią że przyjmowanie różnego rodzaju pokarmów staje się przyjemnością.

Przyczyny nieprawidłowej pracy wątroby:

Nadmierne spożywanie posiłków i płynów, nadmierne spożywanie cukru, produktów cukrowych i alkoholu, nadmierne spożywanie tłuszczów, oleju roślinnego oraz tłustego mięsa, nadmierne spożywanie posiłków gotowanych i rafinowanych, nadmierne spożywanie chleba (świeżego) i wyrobów mącznych, przyzwyczajenie do spożywania posiłków przed snem lub w nocy wykluczyć.[ 1 ]