Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Osteoporoza

Czy znasz taki sposób na walkę z nią i tak skutecznie działające produkty.

Czynniki ryzyka osteoporozy

OsteoporozaAby wapń był prawidłowo wchłaniany, musi być przyjmowany łącznie z magnezem w odpowiedniej proporcji 2:1. Przyjmowanie samego wapnia powoduje zaparcia! Minerały w postaci chelatów organizm pobiera tylko wtedy kiedy są mu potrzebne, a zatem nie ma możliwości przesycenia nimi organizmu. Inaczej jest z minerałami wytrącanymi chemicznie, bez naturalnych chelatów(protein transportowych), z jakimi mamy do czynienia w półsyntetycznych multiwitaminach. Jest wręcz niezbędny podczas częstych stanów zapalnych w organizmie. Zdrowe, dorosłe osoby na ogół potrzebują dziennie 800-1200 mg wapnia. Ludzie chorzy z powodu braku wapnia , powinni stosować go nawet w ilości do 2 gram dziennie ( 3x po 2 kapsułki Strong Bones lub Power Mins). Im człowiek starszy tym zapotrzebowanie na wapń, powód gorsze przyswajanie. Ci którzy spożywają 1250mg wapnia dziennie mają większą gęstość kości od tych, którzy spożywają 700mg.

 Czasem niedobory wapnia dotyczą również braków potrzebnego w organizmie fosforu, witaminy C, beta carotenu, magnezu i budulcowych białek do tworzenia chelatów.

Co to jest osteoporoza i czym się objawia.

lucernaJest to zrzeszotnienie kości. Następuję przewaga procesu utraty kości nad jej tworzeniem. Kość staje się cienka, słaba i krucha, łatwo się łamie. Najczęściej proces ten obejmuje kości kręgosłupa. Stąd też pierwszym objawem, z jakim chory zwykle zgłasza się do lekarza, jest ból pleców.

Osteoporoza może być spowodowana brakiem aktywności fizycznej, dużym niedoborem składników mineralnych w pożywieniu, zaburzeniami hormonalnymi.

Demineralizacja kości, czyli utrata składników mineralnych potrzebnych do jej budowy, towarzyszy najczęściej procesowi starzenia się organizmu, stąd tez osteoporoza występuje głównie w wieku podeszłym, ale obecnie i u młodych ludzi karmiących się żywnością śmieciową.

Drugą grupę chorych stanowią kobiety w okresie menopauzalnym. Jest to związane z niedoborem hormonów wpływających m.in. na procesy tworzenia układu kostnego.

Stosuj Noni również wspomaga leczenie – oto przykład;

Od kilkunastu moim dużym problemem jest osteoporoza i zwyrodnienia stawów. Codziennie do tej pory, aby stłumić ból, chodziłem po kilkanaście kilometrów. Rozpocząłem picie soku Noni, w marcu tego roku dwa razy po 30 ml dziennie. Kilka dni temu badania lekarskie wykazały że osteoporoza została zatrzymana (co z dużą ulgą odczuwam), a zwyrodnienia zanikają.--Włodzimierz M., Polska czerwiec 2006

Często rozwija się bez żadnych objawów. Ujawnić się może dopiero wtedy, gdy np. otwieranie skrzyni tapczanu wyzwoli gwałtowny ból kręgosłupa i okaże się, że nastąpiło złamanie kręgu, lub upadek na równej drodze i podparcie się ręką spowoduje złamanie nadgarstka, albo też upadek na biodro doprowadzi do złamania szyjki kości udowej. Wapń wspomaga wchłanianie magnezu, łagodzi bezsenność, buduje silne kości i zęby oraz poprawia działanie systemu nerwowego. Niedobór tego pierwiastka może u dzieci spowodować krzywicę (głównie w przypadku równoczesnych niedoborów witaminy D), a u nastolatków bóle wzrostowe kości. Właśnie w tym okresie młody organizm wymaga większej ilości wapnia. Przy niedostatecznej ilości wapnia zdarzają się bóle głowy, brak odporności na alergię i występuje większa podatność na infekcje. Istnieje oczywiście wiele czynników zwiększających ryzyko osteoporozy takich, jak:[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] Następna>>