Zapalenie uchyłków okrężnicy
Zapalenie uchyłków okrężnicy to schorzenie, w którym błona śluzowa wyścielająca okrężnicę ulega stanowi zapalnemu, powodując powstawanie małych woreczkowatych obszarów w jelicie grubym zwanych uchyłkami. Jeżeli uchyłki wykształcą się, to później same nie znikają. Same w sobie nie powodują żadnych symptomów, ale jeżeli zbędne produkty przemiany materii zostaną w nich uwięzione, może rozwinąć się infekcja i stan zapalny, powodując gorączkę, dreszcze i ból. Uchyłki zwykle formują się, kiedy dana osoba cierpi na zatwardzenie. Spożywanie diety ubogiej w błonnik może przyczynić się do zapalenia uchyłków okrężnicy. Bez błonnika, który zmiękcza stolec, wydalanie staje się trudniejsze. Potrzebne jest wzmożone parcie, aby przecisnąć małe partie twardego, suchego stolca. Związany z tym wzrost nacisku może spowodować powstawanie „woreczków" w ścianie okrężnicy. Zapalenia uchyłków okrężnicy mogą być ostre lub chroniczne. Symptomy to skurcze, wzdęcia, wrażliwość w lewej części brzucha, która jest redukowana poprzez oddawanie gazów lub ruch w trzewiach, zatwardzenie lub rozwolnienie, nudności. Może się pojawić krew w stolcu. Zapalenie uchyłków okrężnicy zwykle dotyka osób w wieku pomiędzy 15 a 90 rokiem życia. Dotyka ono milionów, ale wiele z osób nawet nie wie, że cierpi na:: schorzenie, gdyż nie doświadczają żadnych symptomów lub wydaje się im, że są to symptomy zwykłej niestrawności.
Dokładnie nie wiadomo dlaczego, ale pewne jest że palenie oraz stres potęgują symptomy. W rzeczywistości jest to klasyczny przykład schorzenia związanego ze stresem. Problem potęgują też zaniedbanie. Nieprawidłowa dieta, obecność choroby w rodzinie, choroba pęcherzyka żółciowego podnoszą ryzyko zapadalności na to schorzenie. Dostępnych jest szereg testów diagnostyczny, pozwalających rozpoznać zapalenie uchyłków okrężnicy. Wlew doodbytniczy z kontrastem polega na tym iż okrężnica wypełniana jest płynnym barem, czym przeprowadza się prześwietlenie promieniami rentgenowskimi w celu wykrycia uchyłków w ścianie okrężnicy lub innych zaburzeń. Wziernikowanie esicy jest metodą polegającą na wprowadzaniu cienkiej, giętkiej, podświetlanej rurki do odbytu, aby umożliwić lekarzowi wgląd w dolną część okrężnicy. Jeżeli jest to potrzebne można pobrać próbki tkanki do dalszego badania. Aby obejrzeć dalszą część okrężnicy należy przeprowadzić kolonoskopię (wziernikowanie okrężnicy). Jest to metoda podobna do wziernikowania esicy, ale pozwalająca na zbadanie całej okrężnicy.
Zalecane Niezbędne Środki Odżywcze
Preparat – ProbioBalance - zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu
Zażywaj na pusty żołądek
Regeneruje florę bakteryjną w jelicie grubym. Regeneruje florę bakteryjną w trzewiach.- Błonnik (otręby owsiane, siemię lniane) - Godzinę przed posiłkami popijając dużą szklanką wody. Zapobiega infekcji poprzez zapobieganie gromadzenia się niekorzystnych produktów przemiany materii w okrężnicy.
Witamina B - complex - 100 mg 3 razy dziennie- Potrzebna dla syntezy enzymów w organizmie i dla poprawnego trawienia.
Kompleks multienzymów - Digestive Enzymes - Zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu. Niezbędny do rozbijania białek. Używaj formuły bogatej w pankreatynę. Pomaga w trawieniu oraz redukuje stan zapalny okrężnicy.
- Niezbędne kwasy Tłuszczowe (olej z siemienia lnianego, olej z łososia-Omega-3 - Poprawia funkcje limfatyczne i pomaga w ochronie komórek wyścielających ściany okrężnicy.
[ 1 ] [ 2 ] Następna>>