Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Zapalenie uchyłków okrężnicy

Zapalenie uchyłków okrężnicy to schorzenie, w którym błona śluzowa wyścielająca okrężnicę ulega stanowi zapalnemu, powodując powstawanie małych woreczkowatych obszarów w jelicie grubym zwanych uchyłkami.

Jeżeli uchyłki wykształcą się, to później same nie znikają. Same w sobie nie powodują żadnych symptomów, ale jeżeli zbędne produkty przemiany materii zostaną w nich uwięzione, może rozwinąć się infekcja i stan zapalny, powodując gorączkę, dreszcze i ból. Uchyłki zwykle formują się, kiedy dana osoba cierpi na zatwardzenie. Spożywanie diety ubogiej w błonnik może przyczynić się do zapalenia uchyłków okrężnicy. Bez błonnika, który zmiękcza stolec, wydalanie staje się trudniejsze. Potrzebne jest wzmożone parcie, aby przecisnąć małe partie twardego, suchego stolca. Związany z tym wzrost nacisku może spowodować powstawanie „woreczków" w ścianie okrężnicy. Zapalenia uchyłków okrężnicy mogą być ostre lub chroniczne. Symptomy to skurcze, wzdęcia, wrażliwość w lewej części brzucha, która jest redukowana poprzez oddawanie gazów lub ruch w trzewiach, zatwardzenie lub rozwolnienie, nudności. Może się pojawić krew w stolcu. Zapalenie uchyłków okrężnicy zwykle dotyka osób w wieku pomiędzy 15 a 90 rokiem życia. Dotyka ono milionów, ale wiele z osób nawet nie wie, że cierpi na:: schorzenie, gdyż nie doświadczają żadnych symptomów lub wydaje się im, że są to symptomy zwykłej niestrawności. Dokładnie nie wiadomo dlaczego, ale pewne jest że palenie oraz stres potęgują symptomy. W rzeczywistości jest to klasyczny przykład schorzenia związanego ze stresem. Problem potęgują też zaniedbanie. Nieprawidłowa dieta, obecność choroby w rodzinie, choroba pęcherzyka żółciowego podnoszą ryzyko zapadalności na to schorzenie. Dostępnych jest szereg testów diagnostyczny, pozwalających rozpoznać zapalenie uchyłków okrężnicy. Wlew doodbytniczy z kontrastem polega na tym iż okrężnica wypełniana jest płynnym barem, czym przeprowadza się prześwietlenie promieniami rentgenowskimi w celu wykrycia uchyłków w ścianie okrężnicy lub innych zaburzeń. Wziernikowanie esicy jest metodą polegającą na wprowadzaniu cienkiej, giętkiej, podświetlanej rurki do odbytu, aby umożliwić lekarzowi wgląd w dolną część okrężnicy. Jeżeli jest to potrzebne można pobrać próbki tkanki do dalszego badania. Aby obejrzeć dalszą część okrężnicy należy przeprowadzić kolonoskopię (wziernikowanie okrężnicy). Jest to metoda podobna do wziernikowania esicy, ale pozwalająca na zbadanie całej okrężnicy.

Zalecane Niezbędne Środki Odżywcze


Pomocne:


Zalecenia żywieniowe

Kluczem do kontrolowania tego schorzenia jest spożywanie odpowiedniej ilości błonnika i picie wody wysokiej jakości. Potrzebujesz przynajmniej 30 g błonnika każdego dnia. Możesz dodać do swojej diety luźne produkty lub zmiękczacz stolca, które zawierają metylocelulozę lub psyllium. Produkty te nie powodują formowania się gazów w okrężnicy, w odróżnieniu do innych środków zawierających błonnik, takich jak otręby owsiane. Pij przynajmniej osiem szklanek dziennie wody dobrej jakości. Herbaty ziołowe, bulion oraz świeże soki mogą stanowić podstawę płynów, które potrzebujesz. Płyny pomagają utrzymywaniu uchyłków w czystości, zabezpieczając przed stanem zapalnym. Spraw, aby twój a dieta zawierała niską ilość węglowodanów i wysoki poziom białek ze źródeł roślinnych i ryb. Nie spożywaj ziaren i orzechów poza dobrze zagotowanym brązowym ryżem. Produkty te są trudne w trawieniu i mogą pozostawać w uchyłkach, prowadząc do skurczy oraz wzdęć. Wyeliminuj produkty nabiałowe, czerwone mięso, produkty zawierające cukier, smażone pożywienie, ostre przyprawy i jedzenie przetworzone. Jedz dużo zieleniny. Jest to dobre źródło witaminy K. Uzyskiwanie witaminy K z pożywienia jest szczególnie ważne dla ludzi z problemami jelitowymi. Spożywaj czosnek z powodu jego właściwości leczących i oczyszczających. Podczas ostrego ataku zapalenia uchyłków okrężnicy lekarz może polecić dietę niską w błonnik. Kiedy tylko stan zapalny przeminie, można powrócić do diety bogatej w błonnik. Kiedy nadchodzi atak lub zaczyna się ból, zaaplikuj sobie czyszczącą lewatywę, używając 1/2 litra letniej wody i soku ze świeżej cytryny. Pomaga to w pozbywaniu się przez okrężnicę niestrawionego pożywienia i redukuje ból. W przypadku ostrego ataku zażyj 4 tabletki węgla, popijając szklanką wody, aby zaabsorbować uwięziony gaz. Zawsze zażywaj węgiel oddziel od innych lekarstw i nie używaj go przez dłuższy okres czasu, ponieważ pochłania również ważne środki odżywcze. Podczas poważnych ataków używaj dodatków witaminowych dla lepszego trawienia i miksuj wszystkie owoce i warzywa Spożywaj tylko sparzone warzywa. Można także spożywać jedzenie dla niemowląt. Dodawaj do swego pożywienia preparaty zawierające błonnik. W trakcie zdrowienia stopniowo dodawaj surowe pożywienie do swojej diety. Pij sok z marchwi, kapusty oraz „zielone napoje". Zażywaj chlorofil w płynie . Liguid Chlorophyll – zastosowanie jak na opakowaniu. Zażywaj błonnik i bakterie Acidophillus – Probio Balance zaraz po przebudzeniu przed śniadaniem.

Uwaga: Zawsze zażywaj dodatkowy błonnik w oddzieleniu od suplementów i medykamentów.[ 1 ]