Produkty Ziemi Wody SłońcaPodwodne skarbymultiwitaminyProdukty roślinnekosmetyki

Artykuły

Zapalenie wątroby

Zapalenie wątroby jest stanem wywołanym zazwyczaj infekcją wirusową. Wątroba staje się tkliwa uciskowo, powiększa się i nie jest w stanie normalnie funkcjonować. W wyniku tego toksyny, które normalnie są filtrowane przez wątrobę, gromadzą się w organizmie, a pewne substancje odżywcze nie są przetwarzane i magazynowane tam, gdzie powinny. Do symptomów zapalenia wątroby należy gorączka, osłabienie, mdłości, wymioty, ból głowy, utrata apetytu, bóle mięśni, bóle stawów, senność, ciemny mocz, zabarwiony na jasno stolec, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej oraz często żółtaczka (zżółcenie skóry), a także podniesiony poziom enzymów wątroby we krwi. Mogą się również pojawić łagodne lub ostre symptomy podobne do grypy.

Istnieją różne rodzaje zapalenia wątroby, klasyfikowane zgodnie z wirusem, który je wywołuje W ciągu ostatnich 15 lat zidentyfikowano wirusy odpowiedzialne za trzy główne typy tej choroby zwane zapaleniem wątroby typu A, zapaleniem wątroby typu B oraz zapaleniem wątroby typu C. Istnieją również inne, rzadziej spotykane odmiany, znane jako zapalenie wątroby typu E, czy zapalenie wątroby typu nie-A i nie - B. Wszystkie odmiany są zakaźne.

Zapalenie wątroby typu A

Znane także jako zakaźne zapalenie wątroby łatwo się rozprzestrzenia poprzez bezpośredni kontakt z chorym oraz poprzez kontakt z żywnością, ubraniami, bielizną pościelową i innymi przedmiotami. Choroba ta jest zakaźna na 2-3 tygodnie przed i tydzień po pojawieniu się żółtaczki. Po ataku zapalenia wątroby typu A dana osoba jest już na tę chorobę uodporniona.

Zapalenie wątroby typu C

Określane także mianem wszczepiennego zapalenia wątroby, rozprzestrzenia się przez kontakt z zakażoną krwią (np. poprzez użycie zanieczyszczonych strzykawek, igieł :raz transfuzje krwi) oraz pewne formy aktywności seksualnej. Szacuje się, że około 85% homoseksualistów jest zakażonych zapaleniem wątroby typu B Jednak większość infekcji pojawia się i mija niezauważone. W około 10% przypadków choroba ta staje się chroniczna i następuje zabliźnienie wątroby, przez co staje się ona bardziej podatna na raka.

Zapalenie wątroby typu C

Stanowi około 20-40% wszystkich typów zapalenia wątroby i 90-95% przypadków wszczepiennego zapalenia wątroby poprzez transfuzję krwi w USA. Obecnie testy mogą wykryć przeciwciała na zapalenie wątroby typu C u dawcy krwi, co stanowi znaczny postęp w bezpiecznej terapii krwią, ale rozwój przeciwciał u zakażonego osobnika może trwać nawet sześć miesięcy, więc nadal niemożliwe jest zidentyfikowanie całej zakażonej krwi. Zapalenie wątroby typu C może być także wszczepione poprzez dożylne stosowanie leków, kontakty seksualne oraz zranioną skórę lub błonę śluzową. Oprócz różnych typów wirusowego zapalenia wątroby istnieje jeszcze rodzaj choroby zwanej toksycznym zapaleniem wątroby, które może być wywołane narażeniem na chemikalia, głównie poprzez wstrzyknięcie, połknięcie lub wchłonięcie toksyn przez skórę. Przykład ostrych czynników toksycznych dla wątroby stanowi arszenik. Przy toksycznym zapaleniu wątroby stopień narażenia na toksyny określa zasięg uszkodzenia wątroby.

Zalecane Niezbędne Środki Odżywcze


Zalecenia żywieniowe

woda zasadowa z tego urządzenia pomaga zdrowieć.


Pij "zielone napoje", sok z marchwi oraz sok z buraków (lub kompozycję soków). Pij wyłącznie wodę destylowaną poprzez parowanie.

Nie spożywaj alkoholu. Unikaj wszelkich tłuszczów, cukrów oraz produktów przetworzonych. Unikaj wszelkich surowych ryb oraz skorupiaków, nie jedz także białka mięsnego. Unikaj chemikaliów i dodatków spożywczych. Dużo odpoczywaj. Trzy razy w tygodniu stosuj wlewy z chlorofilu. Wlej 1l i trzymaj przez 15 minut. Odizoluj osobę chorą na zapalenie wątroby typu A od otoczenia, aby uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji. Często myj ręce i pierz ubrania, bielizna pościelowa chorego na zapalenie wątroby typu A wymaga specjalnego prania. Pierz te rzeczy oddzielnie od innych ubrań i bielizny w gorącej wodzie z wybielaczem chlorowym lub z dodatkiem środków dezynfekującego. Ponieważ stolec jest także zakażany, łazienka powinna być często odkażana. Czyść toalety i podłogi środkiem dezynfekującym. Szczególnie podczas podróży uważaj na skażoną wodę lub potrawy.[ 1 ]